Dvdvana

İÇME SUYU
ANA İSALE HATLARI
Bir şehrin yaşaması için gerekli olan ana arterler, ‘İsale Hatları’dır. İsale Hatları’nda yaşanabilecek bir sorun, tüm şehrin yaşamını olumsuz etkileyebilmektedir. Bu bağlamda, en kritik işleve sahip hatlardır. İsale hatları, genellikle DN600 ve üzeri hatlardan oluşmakta ve DN2500 çaplarına kadar çıkabilmektedir. Bu nedenle İsale Hatları’nda kullanılan vanaların yüksek dayanıma sahip olması ve hiçbir zaman problem yaratmaması gerekmektedir. Ayrıca büyük çaplı vanaların kullanılm..
SU ŞEBEKELERİ DAĞITIM HATLARI
Şehirlerde konutlara sağlanan su, çok karmaşık bir yapı içerisinde dolaşmaktadır. Bu yapı; Şehir Dağıtım Hatlarıdır. Şehir Dağıtım hatları, toprak altına gömülü olduğundan Vanaların korozyon direncinin yüksek olması ve yıllarca toprak altında kusursuz çalışması gerekir. Ayrıca ürünlerin İçme Suyuna uygunluk Sertifikaları bulunmalıdır. Düşük kaliteli ekipmanlar, su kaçaklarına neden olabilir ve toprak altında gömülü olduğu için bu ekipmanların su kaçırdığı uzun süre belirlenemez. Bu nedenle, Şehi..
SU KAÇAK YÖNETİMİ
Su, yaşam getirir. Bu nedenle, özellikle su kıtlığının baş gösterdiği bu dönemde su tasarrufu oldukça büyük önem arz eder. Maalesef, Şehir Dağıtım Hatları’nda on yıllar boyunca toprak altında kalan boru ve ekipmanlar yıpranmakta ve su kaçakları oluşturmaktadır. Bu durum sonucunda şehre verilen suyun yaklaşık %50’si kayıp kaçak olarak toprağa geri verilmektedir. Bu nedenle; kayıp kaçakların önlenmesi oldukça mühim olup basınç yönetimi sayesinde özellikle gece vakitlerinde şehirdeki tüketim minimu..
POMPA İSTASYONLARI
Pompa İstasyonları, şehirlerin kalbidir ve yaşam pompalar. Kalbin teklemesi, yaşamı tehlikeye atabilir. Bu nedenle pompa istasyonlarında düşük basınç kaybı yaratan ve Darbesiz kapanan ekipmanlar kullanılmalıdır. Koç Darbesi problem ise; başlı başına bir çalışma konusu olup ciddi hasarlara yol açabilmektedir. DVD Vana, pompa istasyonları için çok farklı Çekvalf ve darbe önleme çözümleri getirmektedir. · Geri Akış Önleme için Çalpara tip (Karşı Ağırlık veya Hidrolik Frenli) ve Silent Tip Çek..
Bu websitede belirtilen tüm bilgiler DOĞUŞ VANA’ya aittir ve izinsiz olarak hiçbir amaçla kullanılamaz. Böyle bir harekete karşı DOĞUŞ VANA, yargı kuruluşlarına başvurma hakkına sahiptir. 
DOĞUŞ VANA, bu websitede belirtilen tüm bilgileri habersiz olarak değiştirme hakkına sahiptir. DOĞUŞ VANA, bu websitede yapılmış hatalar için yasal olarak sorumlu tutulamaz.
Copyright © 2016